31 gru 202511 minut(y) czytania
top of page

HALO?
Cześć, tu KulturoNIEznawczyni. Jestem taka jak Ty,
tyle że nie znam się na kulturze, sztuce, teatrze,
filharmonii ani operze. Jestem tu, aby poopowiadać o tym,
czego nie rozumiem i co staram się zrozumieć.
NAJNOWSZE


"Traviata" - Opera Narodowa | Imponująca scenografia to za mało [recenzja]
Zawsze wychodzę z założenia, że teatr, a już w szczególności opera, powinna chwytać za gardło, uwodzić i zostawiać nas z emocjonalnym uniesieniem. Niestety, moja relacja z Operą Narodową ostatnio bywa z lekka szorstka. I choć „Traviata” z librettem opartym na kultowej "Damie kameliowej" Dumasa (syna) zapowiadała się jako pewniak do zachwytów, to finalnie... znowu coś mi tu nie zagrało.
5 godzin temu5 minut(y) czytania


"Anioły i demony" - Dan Brown | Sensacyjny Watykan i przyspieszone tętno [recenzja]
Dan Brown. Tak, ten Dan Brown. Każdy zna, każdy czytał. Ale czy ja miałam okazję czytać wcześniej powieści jednego z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy? No nie. No właśnie. A skoro odpowiedź brzmiała „nie”, to nie było innej możliwości, jak w końcu to zmienić. Sięgnęłam losowo, trafiając na „Anioły i demony”, i tak oto zaczęła się moja przygoda z literaturą sensacyjną autorstwa Browna. Teraz już doskonale rozumiem, dlaczego ten pisarz jest tak znany, popularny i doceniany
20 cze5 minut(y) czytania
!["Co po Grace?" Teatr Polonia serwuje nam perełkę! [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp/v1/fill/w_188,h_250,al_c,q_30,blur_30,enc_avif,quality_auto/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp)
!["Co po Grace?" Teatr Polonia serwuje nam perełkę! [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp/v1/fill/w_306,h_408,al_c,q_90,enc_avif,quality_auto/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp)
"Co po Grace?" Teatr Polonia serwuje nam perełkę! [recenzja]
Dawno nie byłam w teatrze na naprawdę świetnej komedii. O ile na solidne dramaty jakoś trafiam, tak z repertuarem komediowym bywa u mnie, delikatnie mówiąc, bardzo różnie. Szczęśliwie los zaprowadził mnie do Teatru Polonia na „Co po Grace?”. Z tym że zepchnięcie tego spektaklu wyłącznie do szufladki z napisem „komedia” byłoby ogromnym niedopowiedzeniem.
13 cze4 minut(y) czytania
Miejsce na Twoją reklamę
kontakt:


POLECANY WPIS
Dołącz do obserwujących
Dzięki temu na pewno nie przegapisz nowych treści!
Miejsce na Twoją reklamę
kontakt:
Najlepsze z najlepszych!
Sprawdź moje rekomendacje i pełne podsumowania poszczególnych lat.
Och, ach, ajajaj!
W końcu wygrywa komedia! Tak, tak, mamy komedię, która sprawiła, że śmiałam się szczerze i bez zażenowania. Uwielbiam to!
Ależ to było!
Maria Seweryn zgarnia wszystko w tym roku. Co ta kobieta wyczynia na scenie to ja nie mam pytań. Oglądajcie!
Niezwykle mocne podium!
Na czele niesamowite sztuki. Podium otwiera "Dracula" w Operze Narodowej, a przed nim jeszcze dwie perełki!
bottom of page


!["Co po Grace?" Teatr Polonia serwuje nam perełkę! [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp/v1/fill/w_175,h_250,al_c,q_30,blur_30,enc_avif,quality_auto/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp)
!["Co po Grace?" Teatr Polonia serwuje nam perełkę! [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp/v1/fill/w_319,h_456,al_c,q_90,enc_avif,quality_auto/f75ff7_69d545effb5f4efd80ee8f131b6ce8d2~mv2.webp)












![Harlan Coben - "Tylko jedno spojrzenie", ale znacznie więcej absurdów [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_85d2b483a091459a85fcbbbd63b3dc24~mv2.jpg/v1/fill/w_158,h_250,fp_0.50_0.50,q_30,blur_30,enc_avif,quality_auto/f75ff7_85d2b483a091459a85fcbbbd63b3dc24~mv2.webp)
![Harlan Coben - "Tylko jedno spojrzenie", ale znacznie więcej absurdów [recenzja]](https://static.wixstatic.com/media/f75ff7_85d2b483a091459a85fcbbbd63b3dc24~mv2.jpg/v1/fill/w_300,h_474,fp_0.50_0.50,q_90,enc_avif,quality_auto/f75ff7_85d2b483a091459a85fcbbbd63b3dc24~mv2.webp)


























