Czy mogę zwrócić bilet do teatru? Zasady zwrotów biletów i co zrobić, gdy zwrot nie jest możliwy
- KulturoNIEznawczyni
- 29 sty
- 23 minut(y) czytania
Kupiliście bilet do teatru i z niecierpliwością czekaliście na upragniony dzień, w którym zobaczycie sztukę, aż tu nagle choroba, praca lub sprawy osobiste krzyżują Wam plany? Kto choć raz nie spotkał się z takim problemem? Niemal każdy teatr w Polsce ma swoją politykę zwrotów biletów, a zasady te mogą znacząco się różnić. Nie jest łatwo zorientować się w gąszczu przepisów, dlatego postanowiłam zebrać najważniejsze informacje dotyczące zwrotów biletów w najpopularniejszych warszawskich teatrach. [Stan na styczeń 2025]
Każdy teatr w stolicy wypracował własne reguły zwrotów, co często zależy od rodzaju wydarzenia, terminu, a nawet sposobu zakupu biletu. W niektórych placówkach zwrot biletu jest możliwy jedynie w przypadku odwołania spektaklu, podczas gdy inne pozwalają na rezygnację z udziału nawet na dzień przed przedstawieniem – czasem za opłatą manipulacyjną. Ten artykuł powstał, aby pomóc Wam odnaleźć się w tym wszystkim i dowiedzieć się, czy macie szansę na zwrócenie biletów.
Poniższa lista zawiera informacje odnośnie zwrotów biletów do 29 najpopularniejszych teatrów w Warszawie. Kursywą dodane są fragmenty z regulaminów poszczególnych teatrów, abyście mogli zapoznać się nie tylko z moją interpretacją, ale też z całym zapisem, który znalazłam na stronie teatrów. W większości z nich zwroty czy też wymiany biletów niestety nie są możliwe. Szczególnie utrudnione jest to w przypadku zakupu biletów online. A jak doskonale wiemy, jest to bardzo często wybierana forma zakupu biletów.
Jeśli wiecie, że nie będziecie mogli pójść do teatru, a zwrot w teatrze nie jest możliwy, napiszcie do mnie maila (kulturonieznawczyni@gmail.com) z następującymi informacjami: nazwa teatru, nazwa spektaklu, data, liczba biletów oraz cena zakupu pojedynczego biletu. Postaram się pomóc!

Garnizon Sztuki
Garnizon Sztuki nie należy do najbardziej elastycznych teatrów pod względem zwrotów biletów. Jak mówi regulamin teatru "Zwrot biletów możliwy jest tylko w przypadku odwołania spektaklu lub zmiany repertuaru przez Garnizon Sztuki." W podpunkcie "e" teatr informuje, że jest możliwa wymiana do 72 godzin przed widowiskiem dla klientów, który wykupili opcję wymiany. Przyznam, że na stronie nie widziałam możliwości wybrania takiej opcji, więc dajcie znać, czy gdzieś o takiej możliwości słyszeliście.
Zwroty i wymiana Biletów
Zwrot biletów możliwy jest tylko w przypadku odwołania spektaklu lub zmiany repertuaru przez Garnizon Sztuki.
W przypadku odwołania spektaklu Garnizon Sztuki zobowiązuje się do poinformowania Kupujących o tym fakcie.
Zwrot biletów odbywa się zgodnie z formą dokonanej transakcji on-line na wskazany w potwierdzeniu tej transakcji numer konta.
W przypadku wykupienia dodatkowej opcji zwrotu i zgłoszenia chęci rezygnacji z Biletów najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, Garnizon Sztuki dokonuje zwrotu pieniędzy. W celu uzyskania zwrotu pieniędzy za Bilet należy wysłać taką prośbę mailem na adres kasa@garnizonsztuki.org.pl
Bilety zakupione w sposób określony w Regulaminie nie uprawniają do wymiany na inne wydarzenie z wyjątkiem przypadku odwołania wydarzenia, zmiany daty lub wykupienia opcji wymiany, która uprawnia do wymiany Biletów najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. W przypadku wykupienia opcji wymiany i zgłoszenia chęci wymiany Biletów najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, Garnizon Sztuki dokonuje jednorazowej wymiany na inne wydarzenie z aktualnej oferty. W celu wymiany Biletów należy wysłać taką prośbę mailem na adres kasa@garnizonsztuki.org.pl. W przypadku, gdy Bilety na inne wybrane wydarzenie są droższe, Użytkownik jest zobowiązany do pokrycia brakującej kwoty. Nowe Bilety zostaną wysłane na adres mailowy podany podczas zakupu, o ile Rezerwujący pisemnie nie wskaże innego adresu mailowego.
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Mazowieckiego Teatru Muzycznego, gdzie również zakupione bilety nie podlegają zwrotowi. Zwrot za bilet ma miejsce tylko w przypadku odwołania wydarzenia, a i tak należy tu pamiętać o zgłoszeniu się w ciągu 30 dni do teatru osobiście lub drogą mailową, o czym mówi punkt 5.
BILET - ZASADY ZWROTU
1. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie przez Użytkownika. Powyższe nie narusza praw konsumenta, zgodnie z art. 38 pkt 12) ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2020 poz. 287)).
2. Bilet, który nie zostanie zrealizowany lub odebrany w kasie Organizatora nie podlega wymianie lub zwrotowi. Prawo do zwrotu nie przysługuje także w przypadku opóźnienia w rozpoczęciu wydarzenia.
3. Użytkownik ma prawo do zwrotu Biletu wyłącznie w przypadku odwołania wydarzenia, którego dotyczy Bilet.
4. W przypadku odwołania wydarzenia, Organizator bezzwłocznie poinformuje o tym fakcie Użytkowników w formie wiadomości e-mail, wysłanej na adres wskazany w zamówieniu lub telefonicznie na numer wskazany w zamówieniu.
5. W przypadku odwołania wydarzenia, Użytkownik pod rygorem utraty prawa do zwrotu Biletu, powinien zgłosić zwrot Biletu nie później niż w terminie 30 dni od daty odwołanego wydarzenia, w kasie Organizatora lub za pomocą poczty elektronicznej w trybie określonym w ust. 6 poniżej.
6. W przypadku zgłoszenia zwrotu Biletu za pomocą poczty elektronicznej, Użytkownik wysyła wiadomości e-mail na adres wskazany w § 11 pkt. 1 Regulaminu, z adresu wskazanego w zamówieniu, w której należy:
a) wpisać, jako tytuł wiadomości: „zwrot biletu”,
b) zamieścić, jako załącznik wypełniony, podpisany i zeskanowany formularz zwrotu biletu, który dostępny będzie w wiadomości o której mowa w punkcie 4 niniejszego paragrafu w formacie PDF o nazwie „Formularz zwrotu biletów”.
c) zamieścić, jako załącznik potwierdzenie dokonania płatności oraz Bilety otrzymane w formacie PDF.
7. W przypadku zgłoszenia zwrotu Biletu w kasie Organizatora, Użytkownik jest zobowiązany okazać Bilet i paragon lub potwierdzenie dokonania płatności za Bilet podlegający zwrotowi. Bezzwłocznie po zweryfikowaniu zasadności zwrotu przez pracownika Organizatora, Organizator dokona zwrotu zapłaconej ceny w takiej formie w jakiej była dokonana zapłata. W przypadku niezasadnego zgłoszenia zwrotu, Użytkownik otrzyma w kasie Organizatora informację o przyczynach nieuwzględnienia zwrotu.
8. W przypadku zgłoszenia zwrotu za pomocą poczty elektronicznej, Organizator w terminie 7 dni od otrzymania zgłoszenia: a) zwróci zapłaconą cenę przelewem bankowym na rachunek wskazany w formularzu zwrotu biletu, albo b) poinformuje Użytkownika o odmowie zwrotu płatności i jej przyczynach, w formie wiadomości e-mail wysłanej na adres, z którego wysłano zgłoszenie zwrotu.
Nowy Teatr
Zupełnie inne zasady ma natomiast Nowy Teatr mieszczący się na Mokotowie. Jedno z moich ulubionych miejsc na mapie Warszawy oferuje elastyczne zwroty oraz wymiany biletów do 3 dni od daty spektaklu. Nie uratuje to może osób, które rozchorowały się w dniu spektaklu, ale w przypadku innych powodów powinno Wam się udać wymienić bilety lub je wygodnie zwrócić. W przypadku zwrotów biletów grupowych trzeba pamiętać o dłuższym terminie - musicie to zgłosić na tydzień przed spektaklem. Ciekawym punktem regulaminu, na który wcześniej nie wpadłam jest informacja, że w przypadku odwołania wydarzenia teatr zwróci pieniądze nie później niż na... 6 lat od planowanego spektaklu. Zakładam, że trwa to jednak znacznie szybciej, ale może jest tu ktoś, kto czeka piąty rok na zwrot pieniędzy od Nowego Teatru. Wówczas dajcie koniecznie znać o tym w komentarzu.
§ 7.
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 poniżej, zwrotu nabytych biletów:
1) indywidualnych - można dokonać najpóźniej na 3 dni przed dniem, w którym ma odbyć się Wydarzenie, na które bilety zostały kupione;
2) grupowych – można dokonać najpóźniej na 7 dni przed dniem, w którym ma odbyć się Wydarzenie, na które bilety zostały kupione.
2. Z zastrzeżeniem ust. 8 poniżej, Kupującemu zawierającemu umowę sprzedaży biletów poprzez płatność na rachunek bankowy Nowego Teatru, zgodnie z art. 38 pkt. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2020 roku poz. 287 j.t. ze zm.), nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, o którym mowa w art. 27 ww. ustawy.
3. Zwrotu nabytych biletów można dokonać wyłącznie w Kasie, w godzinach pracy Kasy.
4. Zwrotu nabytych biletów można dokonać wyłącznie za okazaniem paragonu fiskalnego lub faktury VAT dokumentującej nabycie biletów oraz samego biletu podlegającego zwrotowi.
5. Zwrot należności za bilety niewykorzystane nie przysługuje.
6. Wymiana już nabytych biletów na Wydarzenie w innym terminie albo na inne Wydarzenie jest możliwa, w miarę dostępności miejsc, najpóźniej na 3 dni przed dniem, w którym ma odbyć się Wydarzenie, na które bilety zostały kupione. Wymiana następuje za odpowiednią dopłatą, jeżeli bilety na inny termin lub inne Wydarzenie są droższe niż bilety wymieniane, albo za zwrotem różnicy w razie, gdyby bilety na inny termin lub inne Wydarzenie były tańsze niż bilety wymieniane.
7. Wejściówki nie podlegają zwrotowi.
8. W przypadku odwołania danego Wydarzenia przez Nowy Teatr, Kupującemu przysługuje:
1) bądź to zwrot należności za zakupiony bilet, na zasadach określonych w informacji ogłoszonej przez Nowy Teatr na stronie internetowej, nie później jednak niż w terminie 6 lat od dnia nabycia biletów;
2) bądź to – w miarę możliwości – wymiana biletów na bilety na to samo Wydarzenie w innym
Och Teatr
Bilety kupione w kasie biletowej Och Teatru można zwrócić lub wymienić na 2 dni przed rozpoczęciem spektaklu. W przypadku zakupu więcej niż 10 biletów, ich zwrot możliwy jest maksymalnie na 7 dni przed spektaklem. Jeśli jednak kupiliście bilety przez stronę internetową, niestety nie ma możliwości zwrotu lub wymiany takiego biletu.
ZWROT BILETÓW
Bilety kupione w kasie biletowej można zwrócić lub wymienić na 2 dni przed rozpoczęciem spektaklu. Jeśli zakupili Państwo więcej niż 10 biletów, ich zwrot możliwy jest maksymalnie na 7 dni przed spektaklem. Niestety nie ma możliwości zwrotu lub wymiany biletu kupionego online, za wyjątkiem sytuacji odwołania spektaklu lub zmiany repertuaru.
Studio Buffo
Nie wiem kto tworzył regulamin dla Studia Buffo, ale jest to najbardziej pogmatwany regulamin, który do tej pory czytałam. Odnalezienie się w nim graniczy z cudem. Brzmi to jednak wszystko, jakby Studio Buffo bardzo nie chciało, abyście zwracali bilety, które od nich kupiliście. No chyba, że akurat fotokod nie będzie możliwy do odczytania. Hmm... brzmi to interesująco.
VII. ZWROT BILETU
1. Bilet, który nie zostanie zrealizowany w sposób wskazany w punkcie V Regulaminu lub odebrany w kasie w sposób wskazany w punkcie VI Regulaminu, nie podlega wymianie lub zwrotowi, chyba że postanowienia niniejszego paragrafu stanowią inaczej.
2. Użytkownik ma prawo do zwrotu Biletu:
a) w przypadku, gdy fotokod Użytkownika nie będzie możliwy do odczytania, mimo spełniania wymagań określonych w punkcie V.2. i V.3 Regulaminu,
b) w przypadku odwołania spektaklu, którego dotyczy Bilet,
c) w przypadku innych okoliczności uniemożliwiających realizację zakupionego Biletu, leżących po stronie Sprzedawcy - z zastrzeżeniem postanowień punktu VII.3. Regulaminu.
3. Prawo do zwrotu Biletu nie przysługuje w szczególności w przypadku określonym w punkcie VI.6. Regulaminu.
4. W przypadku odwołania spektaklu Sprzedawca bezzwłocznie poinformuje o tym fakcie Użytkowników w formie wiadomości e-mail wysłanej na adres wskazany w zamówieniu.
5. Użytkownik, pod rygorem utraty prawa do zwrotu Biletu, powinien zgłosić zwrot Biletu: a) w kasie - w dniu spektaklu, którego dotyczył Bilet, b) w formie elektronicznej, zgodnie z punktem VII.8. Regulaminu - w terminie 7 dni od dnia spektaklu, którego dotyczył Bilet lub odpowiednio w terminie 7 dni od wysłania przez Sprzedawcę informacji o odwołaniu spektaklu.
6. Sprzedawca nie odpowiada za niemożność odbioru Biletu w kasie z przyczyn od niego niezależnych, w szczególności w przypadku chwilowej lub trwałej utraty połączenia z systemem informatycznym weryfikującym wpłynięcie płatności Użytkownika lub w przypadku niemożności odbioru Biletu w czasie wskazanym w punkcie VI.3. ze względu na kolejkę przed kasą. W takim wypadku Użytkownik nie jest uprawniony do udziału w spektaklu, żądania od Sprzedawcy zamiany Biletu na inny, ani żądania zwrotu płatności lub zapłaty jakiegokolwiek innego ekwiwalentu.
7. W przypadku określonym w punkcie VII.2.a. Regulaminu, Użytkownik ma prawo do zgłoszenia zwrotu Biletu wyłącznie w kasie. Zwrot nastąpi po okazaniu w kasie: Biletu i dokumentu tożsamości (dowodu osobistego, legitymacji studenckiej lub uczniowskiej) oraz podaniu następujących danych: a) numer transakcji określony w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia oraz b) adres e-mail i numer telefonu komórkowego, które zostały wpisane w zamówieniu.
8. W przypadku określonym w punkcie VII.2.c. Regulaminu, Użytkownik ma prawo do zgłoszenia zwrotu Biletu wyłącznie w formie wiadomości e-mail wysłanej na adres wskazany w punkcie IX.l. Regulaminu z adresu wskazanego w zamówieniu, w której należy: a) wpisać jako tytuł wiadomości: "zwrot biletu" b) zamieścić jako załącznik potwierdzenie dokonania płatności oraz Bilety otrzymane w formacie PDF. c) opisać przyczynę zwrotu.
9. W przypadku określonym w punkcie VII.2.b. Regulaminu, Użytkownik ma prawo do zgłoszenia zwrotu Biletu - wedle swojego wyboru - w sposób wskazany w punkcie VII.7. lub VII.8. Regulaminu.
10. W przypadku zgłoszenia zwrotu Biletu w kasie Użytkownik otrzyma zwrot płatności w kasie gotówką, bezzwłocznie po zweryfikowaniu zasadności zwrotu przez pracownika Sprzedawcy. W przypadku niezasadnego zgłoszenia zwrotu Użytkownik otrzyma w kasie informację o przyczynach nieuwzględnienia zwrotu.
11. W przypadku zgłoszenia zwrotu w formie e-mail, Sprzedawca, w terminie 30 dni od otrzymania zgłoszenia: a) zwróci płatność przelewem bankowym na rachunek wskazany w formularzu zwrotu biletu, albo b) poinformuje Użytkownika o odmowie zwrotu płatności i jej przyczynach, w formie wiadomości e-mail wysłanej na adres, z którego wysłano zgłoszenie zwrotu
Teatr 6. Piętro
Fani teatru na szóstym piętrze ze zwrotem biletów też nie mają łatwo. Podobnie do Och Teatru - zwroty biletów zakupionych online nie podlegają zwrotowi ani wymianie. Jeśli kupiliście bilety w kasie teatru to jest na to szansa. W przypadku indywidualnych biletów (do 5 sztuk) zwrot można otrzymać przy zgłoszeniu się do kasy teatru najpóźniej na 5 dni przed wydarzeniem. Bardzo ciekawa jest zasada zwrotów biletów grupowych. Teatr 6. piętro nie przyjmie zwrotu dla całej grupy leczy tylko... dla jej niewielkiej części. Nie dość, że musicie się zgłosić na 10 dni przez spektaklem to na dodatek przy zakupie od 30 do 60 sztuk możliwy jest zwrot maksymalnie 10 biletów, a gdy kupiliście ponad 60 biletów to maksymalnie odzyskacie kwotę za 20 z nich. Nie jest to najszczęśliwsza opcja, gdy cała grupa na spektakl nie może przyjechać.
ZWROTY I WYMIANA
Bilety kupione przez internet, za pośrednictwem strony www.teatr6pietro.pl oraz stron firm pośredniczących nie podlegają zwrotowi ani wymianie.
Warunkiem przyjęcia zwrotu lub wymiany biletów zakupionych w kasie Teatru jest okazanie oryginału faktury lub paragonu.
Zwroty przelewem realizowane są tylko na konto, z którego bilety zostały opłacone.
ZWROTY BILETÓW GRUPOWYCH
Zwroty i wymiana biletów grupowych ( od 30 szt.) przyjmowane są najpóźniej 10 dni przed spektaklem.
Przy zakupie powyżej 60 biletów maksymalnie można zwrócić lub wymienić 20 szt.
Przy zakupie od 30 do 60 biletów możliwy jest zwrot lub wymiana maksymalnie 10 szt.
ZWROTY BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Zwrotowi i wymianie podlegają wyłącznie bilety kupione w kasie Teatru 6.piętro. Zwrotu i wymiany biletów indywidualnych zakupionych w kasie Teatru (max. 5 szt.) można dokonać najpóźniej 5 dni przed datą spektaklu.
Teatr Ateneum
I ponownie sytuacja, gdzie zwrot biletów możliwy jest tylko w sytuacji, gdy bilet kupiliście w kasie teatru. Przyznam, że odkąd intensywnie chodzę po teatrach jeszcze nie zdarzyło mi się kupować biletów inaczej niż online. Niestety w takiej sytuacji jesteśmy na straconej pozycji. Jeśli jednak kupiliście bilet do Teatru Ateneum w kasie możecie zwrócić go najpóźniej na 7 dni przed datą spektaklu.
ZWROTY BILETÓW W KASIE ORAZ ONLINE
Bilety zakupione w kasie Teatru Ateneum można zwrócić najpóźniej siedem dni przed datą spektaklu. W tym celu należy okazać zakupiony bilet w kasie Teatru. Zwroty Biletów zakupionych w ramach akcji promocyjnych oraz na Wydarzenia specjalne (tj. spektakle premierowe i sylwestrowe) nie są możliwe.
Zwrotom nie podlegają bilety zakupione przez stronę internetową www.teatrateneum.pl (BILETY ONLINE).
Zwrot biletu zostanie dokonany tą samą formą płatności, która została użyta przy zakupie.
Nie przyjmujemy zwrotu biletów zakupionych w kasach zewnętrznego dystrybutora.
Bilety podlegają automatycznemu zwrotowi w sytuacji odwołania Wydarzenia.
Bilety zakupione z kodem rabatowym nie podlegają zwrotowi, ani wymianie.
Teatr Capitol
Mogę zwrócić bilet? Nie. A jeśli...? Nie.
5. Zwroty biletów
Widzom zawierającym umowę w systemie sprzedaży Sceny Capitol Sp. z o.o. zarówno w kasie teatru jak i za pośrednictwem Internetu, przy zakupie biletów indywidualnych oraz grupowych, zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827) nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny, o którym mowa w art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.
Zwroty biletów będą dokonywane tylko i wyłącznie w przypadku odwołanego spektaklu po okazaniu paragonu fiskalnego lub faktury VAT. Wówczas, w przypadku dokonywania płatności kartą płatniczą – do zwrotu niezbędna jest ta sama karta płatnicza.
Zwrot biletów zakupionych za pośrednictwem Dystrybutorów: eBilet, Eventim, Kicket, Kup Bilecik, MyBenefit, MultiTeatr, Biletynakabarety i Biletyna nie przysługuje.
Przebukowanie zakupionych biletów jest możliwe najpóźniej na 14 dni przed terminem spektaklu, na który zostały wykupione bilety. Przeniesienia można dokonać tylko raz, na miejsca w cenie odpowiadającej cenie pierwotnych biletów.
Nie ma możliwości przebukowania biletów, które zostały zakupione przy użyciu kodu rabatowego oraz vouchera.
Teatr Dramatyczny
Opcji zwrotu biletów również nie znajdziecie w Teatrze Dramatycznym.
§ 2. Reklamacje, zwrot i wymiana Biletów
1. Zgodnie z art. 38 pkt 12 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów których przedmiotem są usługi związane z wydarzeniami kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi.
2. W przypadku odwołania spektaklu lub zmian w repertuarze, Teatr zwróci Kupującemu równowartość zakupionych Biletów lub przebukuje na inny termin lub spektakl po kontakcie z Kupującym.
3. Zwrot płatności nastąpi w takiej formie w jakiej była dokonana zapłata, po zweryfikowaniu zasadności zwrotu Biletu przez pracownika Teatru. W przypadku niezasadnego zgłoszenia zwrotu Biletu, Kupujący otrzyma informację o przyczynach nieuwzględnienia zwrotu.
4. Teatr nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone Bilety, których stan nie pozwala na identyfikację kodu.
5. Niewykorzystane Bilety nie podlegają zwrotowi ani zamianie na inny termin.
6. Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, dlatego Teatr ma prawo odmówić wejścia na widownię osobie spóźnionej. Jeżeli będzie taka możliwość, Widz zostanie wpuszczony na widownię w pierwszym dogodnym momencie, który nie zakłóci przebiegu spektaklu.
Teatr Druga Strefa
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Teatru Druga Strefa. Tu również próżno liczyć na jakikolwiek zwrot biletów. Jedyna taka opcja jest w sytuacji, gdy zakupicie bilet z opcją zwrotu lub wymiany.
Reklamacje, zwrot i wymiana biletów
Nie ma możliwości zwrotu biletów zakupionych za pośrednictwem witryny, z wyjątkiem biletów zakupionych z opcją zwrotu lub wymiany.
W przypadku odwołania spektaklu lub zmian w repertuarze, teatr zwróci kupującemu równowartość zakupionych biletów lub przebukuje na inny termin po kontakcie z kupującym.
Teatr nie ponosi odpowiedzialności za bilety zagubione przez kupującego lub uszkodzone w sposób uniemożliwiający weryfikację kodu.
Niewykorzystane bilety nie podlegają zwrotowi, ani zamianie na inny termin.
Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, dlatego teatr ma prawo odmówić wejścia na widownię osobie spóźnionej. Jeżeli będzie taka możliwość, widz zostanie wpuszczony na widownię w pierwszym dogodnym momencie, który nie zakłóci przebiegu spektaklu.
Wszelkie reklamacje wymagają zgłoszenia w ciągu dwóch dni roboczych od momentu zakupu Biletów na adres mailowy: bilety@teatrdrugastrefa.pl
Teatr IMKA
Nieco lepiej sytuacja wygląda w teatrze Tomasza Karolaka. W tym miejscu bilety indywidualne zwrócicie najpóźniej na 5 dni przed spektaklem. W przypadku biletów grupowych macie czas na 10 dni przez wydarzeniem.
Zwroty
Bilety indywidualne – zwrot jest możliwy najpóźniej na 5 dni przed spektaklem
Bilety grupowe - zwrot jest możliwy najpóźniej na 10 dni przed spektaklem. Prosimy o przemyślane zakupy, gdyż nie ma możliwości zwrotu wykupionej już rezerwacji.
Zwroty biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej Teatru IMKA są możliwe po zgłoszeniu mailowym na adres bilety@bookingplace.eu . Mail powinien zawierać nr zamówienia, imię i nazwisko osoby, która dokonała zakupu (lub nazwę firmy), termin oraz tytuł spektaklu
Teatr Kamienica
Znacznie bardziej rozbudowany regulamin zwrotów znajdziemy na stronie Teatru Kamienica. I jest to dobra wiadomość dla tych z Was, którzy liczą na zwrot biletów do tego teatru. W przypadku biletów indywidualnych taka możliwość jest do 3 dni od daty spektaklu, a jeśli biletów macie nieco więcej (6-10 sztuk) to o zwrocie trzeba pomyśleć najpóźniej na 7 dni przed wydarzeniem. Grupowe bilety mają inne terminy zwrotu, co oczywiście nie dziwi. W zależności od ich liczby musicie pamiętać o terminie na 14 dni przed spektaklem (10-25 sztuk) lub na 21 dni przed terminem wydarzenia (powyżej 25 sztuk).
ZWROTY BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Widzom zawierającym umowę w systemie sprzedaży Teatru Kamienica, przysługuje prawo do zwrotu na zasadach określonych poniżej.
Zwrotu biletów indywidualnych w ilości nie większej niż 5 szt. i zakupionych w kasie Teatru, przelewem lub on-line na stronie Teatru można dokonać najpóźniej na 72 h przed datą rozpoczęcia spektaklu.
Zwrotu biletów w ilości 6-10 szt. zakupionych w kasie Teatru, przelewem lub on-line można dokonać najpóźniej na 7 dni przed datą rozpoczęcia spektaklu.
Zwrot za bilety zakupione osobiście w kasie Teatru jest możliwy wyłącznie na podstawie dokumentu sprzedaży (paragon lub faktura VAT) i blankietów biletowych.
W przypadku dokonywania płatności kartą płatniczą, do zwrotu niezbędna jest ta sama karta płatnicza.
Zwrot realizowany jest tą samą drogą, którą odbył się zakup.
Zwrot za bilety zakupione drogą elektroniczną na www.teatrkamienica.pl odbywa się za pośrednictwem PayU S.A. Chęć zwrotu należy zgłosić mailowo na adres: bilety@teatrkamienica.pl podając w treści wiadomości: indywidualny nr PRO, imię i nazwisko kupującego, tytuł i termin spektaklu.
W mailowym zgłoszeniu zwrotu należy podać następujące informacje: indywidualny nr zamówienia (PRO), imię i nazwisko zamawiającego, termin i tytuł spektaklu, liczbę zwracanych biletów (czy dotyczy całego zamówienia, czy np. 1 biletu z 3 zakupionych).
Bilety z oderwanym kuponem kontrolnym nie podlegają zwrotowi.
Zwrot biletów zakupionych za pośrednictwem kolporterów: e-Bilet, Biletyna, Kupbilecik można dokonać na zasadach określonych przez danego dystrybutora.
W przypadku odwołanego spektaklu Widzom przysługuje prawo do zwrotu bądź wymiany biletów na inny termin. Decyzja o wymianie na inny termin jest wiążąca. Jeśli Widz nie pojawi się na spektaklu w nowym terminie, nie będzie mu przysługiwać prawo do zwrotu lub wymiany na kolejny termin.
Zwrot biletów za odwołany spektakl zakupionych za pośrednictwem kolporterów: e-Bilet, Biletyna, Kicket, Kupbilecik lub MultiTeatr Benefit System można dokonać na zasadach określonych przez dystrybutorów, w punktach dystrybucji lub na: www.ebilet.pl; www.biletyna.pl, www.kicket.com; www.kupbilecik.pl; www.multiteatr.pl.
ZWROTY BILETÓW GRUPOWYCH
Widzom zawierającym umowę w systemie sprzedaży Teatru Kamienica, przysługuje prawo do zwrotu na zasadach określonych poniżej.
Zwrotu biletów grupowych w ilości 10-25 szt. zakupionych w kasie Teatru lub przelewem (nie dotyczy biletów zakupionych on-line) można dokonać najpóźniej na 14 dni przed datą rozpoczęcia spektaklu.
Zwrotu biletów grupowych powyżej 25 szt. zakupionych w kasie Teatru lub przelewem (nie dotyczy biletów zakupionych on-line) można dokonać najpóźniej na 21 dni przed datą rozpoczęcia spektaklu.
W przypadku zwrotu biletów z rezerwacji grupowej, ale w ilości mniejszej niż 10 szt., zastosowanie ma ‘Regulamin zwrotu biletów indywidualnych’.
Chęć zwrotu biletów z rezerwacji grupowej należy zgłosić opiekunowi rezerwacji drogą mailową. Jeśli płatność za bilety odbyła się przelewem, w zgłoszeniu należy podać indywidualny nr PRO, który został nadany przez Teatr przed dokonaniem płatności.
W przypadku rezerwacji grupowych, Teatr nie uwzględnia zwrotów zgłoszonych telefonicznie.
Zwrot realizowany jest tą samą drogą, którą odbył się zakup.
Bilety z oderwanym kuponem kontrolnym nie podlegają zwrotowi.
W przypadku dokonywania płatności kartą płatniczą do zwrotu niezbędna jest ta sama karta płatnicza.
W przypadku sytuacji losowych, objętych działaniem siły wyższej, nie przysługuje zwrot, jedynie wymiana na inny termin lub na vouchery/voucherki specjalne.
Teatr Komedia
Nie ma wielkiej filozofii w Teatrze Komedia. Kupionych biletów się nie zwraca i tyle w temacie.
V ZWROT BILETÓW
Zgodnie z postanowieniami art. 38 pkt 12 Ustawy o prawach konsumenta Teatr zastrzega sobie prawo do niedokonywania zwrotów ani zamian zakupionych biletów. Postanowienie to dotyczy również widzów, którzy nie zrealizowali bądź nie odebrali w dniu wydarzenia zakupionych biletów.
Prawo do zamiany biletu na inny termin, bądź zwrotu środków z tytułu zakupionych biletów nie przysługuje również w przypadku opóźnienia w rozpoczęciu spektaklu.
Wyjątek od reguły, wskazanej w ust. 2 powyżej, stanową spektakle odwołane.
informacja o odwołanych spektaklach jest przekazywana na stronie internetowej w aktualnościach. Teatr również bezzwłocznie informuje o tym fakcie Zamawiających w formie wiadomości e-mail wysłanej na adres wskazany w zamówieniu lub telefonicznie na numer wskazany w zamówieniu;
w przypadku odwołania spektaklu widz posiadający bilet, pod rygorem utraty prawa do jego zwrotu, powinien zgłosić zwrot w kasie Teatru – nie później niż w dniu spektaklu, którego dotyczył bilet, bądź w formie elektronicznej w terminie 7 (siedmiu) dni od wysłania przez Teatr informacji o odwołaniu spektaklu nie później jednak niż w dniu spektaklu, którego dotyczył bilet;
w przypadku zwrotu biletu zakupionego w kasie biletowej, zwrot nastąpi po okazaniu w kasie Teatru biletu i dowodu zakupu (paragon/faktura);
w przypadku zwrotu biletów zakupionego przez internet, informację o zwrocie przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej na adres rezerwacja@teatrkomedia.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „ZWROT BILETU” oraz załączyć w formie załącznika bilet elektroniczny w formie PDF, potwierdzenie dokonania opłaty za zamówione bilety (skan/ plik w formacie PDF);
pieniądze z tytułu zwrotu za bilet zostaną zwrócone w takiej formie, w jakiej Zamawiający zapłacił za bilet. W przypadku przelewów i zwrotów na kartę kredytową, zwrot środków nastąpi w terminie 5 (pięciu) dni roboczych od zgłoszenia.
W przypadku niezasadnego zgłoszenia zwrotu Teatr zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu płatności wraz z podaniem przyczyny jego nieuwzględnienia.
Teatr Kwadrat
W Teatrze Kwadrat również nie zwrócicie biletów, o czym informuje regulamin tego miejsca.
Kasa nie przyjmuje zwrotów zakupionych biletów! W przypadku odwołania spektaklu pieniądze będą zwracane w ciągu 30 dni po okazaniu biletu wraz z paragonem fiskalnym.
Teatr Narodowy
Na szczęście są jeszcze takie miejsca jak Teatr Narodowy, gdzie zasady zwrotów są prokonsumenckie. W tym teatrze zwrotu biletów indywidualnych możecie dokonać na 2 dni przed datą wydarzenia, co jest naprawdę dobrą opcją. Z biletami grupowymi zgłoście się na co najmniej 5 dni roboczych przed spektaklem.
§ 7
Zasady dotyczące zwrotu biletów indywidualnych i grupowych 1. Zwrot biletów indywidualnych możliwy jest najpóźniej na dwa dni przed datą Wydarzenia, na które zostały kupione.
2. Zwrot biletów grupowych (10 i więcej kupionych na jedno Wydarzenie) możliwy jest najpóźniej na pięć dni roboczych przed Wydarzeniem, na które zostały kupione, za wyjątkiem akcji specjalnych, na które obowiązują odrębne zasady rezerwacji i sprzedaży.
3. Zwrot należności za bilety kupione w kasach Teatru Narodowego jest możliwy jedynie za okazaniem dowodu zakupu oraz zakupionego biletu.
4. Zwrot należności za bilety opłacone przelewem należy zgłaszać na adres e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl wraz z podaniem danych osobowych Kupującego: imię, nazwisko, nazwę instytucji oraz numer konta (nie dotyczy biletów zakupionych online). Prosimy również o podanie numeru rezerwacji.
5. Zwrot należności za bilety opłacone przelewem dokonywany jest wyłącznie w tej samej formie (nie dotyczy biletów kupionych online).
6. Bilety na wolne miejsca (wejściówki), zakupione w kasach na godzinę przed Wydarzeniem nie podlegają zwrotowi.
7. W przypadku odwołania Wydarzenia przez Teatr, Kupującemu przysługuje zwrot należności za zakupione bilety w terminie do 10 lat od daty Wydarzenia albo, w miarę możliwości, wymiana biletów na inne Wydarzenie. 7
8. Zwrot niewykorzystanych biletów na Wydarzenie, które się już odbyło lub rozpoczęło, nie jest możliwy.
9. Teatr nie prowadzi wymiany biletów na Wydarzenie w innym terminie.
Teatr Ochoty
Z dużym zrozumieniem do widza przychodzi również Teatr Ochoty, który daje możliwość zwrotu biletu na 3 dni przed wydarzeniem. W przypadku biletów grupowych czas na to macie na 7 dni przed spektaklem.
§9
Zwrot nabytych biletów:
1. indywidualnych – można dokonać najpóźniej na 3 dni (72h) przed dniem, w którym ma odbyć się wydarzenie, na które bilety zostały kupione;
2. grupowych (powyżej 10 osób) – można dokonać najpóźniej na 7 dni przed dniem, w którym ma odbyć się wydarzenie, na które bilety zostały kupione. Zwroty biletów przyjmujemy wraz z paragonem fiskalnym. W przypadku jego braku kasa biletowa ma prawo odmówienia przyjęcia zwrotu biletu. Teatr dokona zwrotu kosztów za bilet na podstawie danych przekazanych przez właściciela biletu w terminie do 14 dni roboczych
Teatr Polonia
Teatr Polonia działa dokładnie tak samo jak jej siostra - Och-Teatr. Tu możecie zwrócić tylko bilety zakupione w kasie teatru. Macie na to czas do 2 dni przed spektaklem. Bilety grupowe musicie zwrócicić najpóźniej na 7 dni przed wydarzeniem.
ZWROT BILETÓW
Bilety kupione w kasie biletowej można zwrócić lub wymienić na 2 dni przed rozpoczęciem spektaklu. Jeśli zakupili Państwo więcej niż 10 biletów, ich zwrot możliwy jest maksymalnie na 7 dni przed spektaklem. Niestety nie ma możliwości zwrotu lub wymiany biletu kupionego online, za wyjątkiem sytuacji odwołania spektaklu lub zmiany repertuaru.
Teatr Polski
Jeszcze inne zasady ma Teatr Polski, który umożliwia zwrot biletów nawet na rekordowy 1 dzień przed spektaklem. Oczywiście o ile bilet kupiliście w kasie teatru, bo te zakupione online nie podlegają zwrotowi. Jeśli jednak macie bilet fizyczny i chcecie go zwrócić, pobrana zostanie drobna opłata manipulacyjna 4 lub 7 złotych w zależności od rodzaju wydarzenia.
Zwrot biletów i opłaty
Za zwrot biletu kupionego w kasach Teatru, z powodu zmiany Państwa decyzji, pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 7 złotych (spektakle) i 4 złotych (wydarzenia).
Zwrot należności za bilet kupiony w kasach Teatru, zarówno w przypadku odwołanego spektaklu, jak i zmiany Państwa decyzji, możliwy jest wyłącznie na podstawie paragonu fiskalnego dołączanego do biletu lub faktury VAT oraz kupionego biletu. W przypadku zmiany Państwa decyzji zwrot możliwy jest najpóźniej na 1 dzień przed spektaklem (widzowie indywidualni) lub 5 dni przed spektaklem (grupy).
Zwrot należności za bilet opłacony przelewem, dokonywany jest wyłącznie w tej samej formie.
Bilety kupione online nie podlegają zwrotowi. Zwroty możliwe są wyłącznie w przypadku odwołania spektaklu lub wydarzenia albo zmiany repertuaru. Informacja o odwołaniu przekazywana jest przez serwis Bilety24.pl na adres e-mail podany podczas zakupu biletów.
Teatr Powszechny
W Teatrze Powszechnym bilety zakupione online lub w kasie teatru możecie zwrócić na dzień przed wydarzeniem. Musicie jednak pofatygować się do kasy teatru, aby dokonać zwrotu. W przypadku specjalnych wydarzeń zwrot może nastąpić najpóźniej na tydzień przed wydarzeniem.
Zwrot biletów
Rezygnacja z zakupionych biletów możliwa jest najpóźniej w dniu poprzedzającym wystawienie spektaklu, wraz z dołączonym kwitem fiskalnym. W przypadku przedstawień specjalnych, premierowych i gościnnych oraz sprzedaży grupowej zwrot biletów, w przypadku rezygnacji Kupującego, może nastąpić najpóźniej na 7 dni przed planowanym wydarzeniem.
Zwrotu biletów można dokonywać wyłącznie w Kasie biletowej teatru, w godzinach jej otwarcia. Bilety internetowe oraz paragon w formacie PDF powinny również być wydrukowane na potrzeby przeprowadzenia zwrotu.
Za niewykorzystane bilety Kasa nie zwraca pieniędzy. Bilety otwarte oraz otwarte online (vouchery) nie podlegają zwrotowi ani wymianie na gotówkę.
Teatr Rampa
Zwrócić biletu w żadnej formie nie uda się za to w Teatrze Rampa.
§6 ZWROT BILETU ZAKUPIONEGO
1. Zakupione Bilety internetowe nie podlegają zwrotowi ani wymianie przez Nabywcę. Powyższe nie narusza praw konsumenta, zgodnie z art. 38 pkt. 12) ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (tj. Dz.U. 2020 poz. 287).
2. Bilet, który nie zostanie zrealizowany lub odebrany w kasie Teatru nie podlega wymianie lub zwrotowi. Prawo do zwrotu nie przysługuje także w przypadku opóźnienia w rozpoczęciu Wydarzenia.
3. Nabywca ma prawo do zwrotu Biletu internetowego wyłącznie w przypadku odwołania Wydarzenia, którego dotyczy Bilet.
4. W przypadku odwołania Wydarzenia Teatr bezzwłocznie poinformuje o tym fakcie Nabywców w formie wiadomości email wysłanej na adres wskazany w zamówieniu lub telefonicznie na numer wskazany w zamówieniu.
5. W przypadku zgłoszenia zwrotu Biletu za pomocą poczty elektronicznej, w sytuacji, o której mowa w ust. 3 powyżej, Nabywca wysyła wiadomości email na adres bow@teatr-rampa.pl z adresu wskazanego w zamówieniu, w której należy:a. wpisać jako tytuł wiadomości: „zwrot biletu”;b. zamieścić jako załącznik potwierdzenie dokonania płatności oraz Bilety otrzymane w formacie PDF.
6. W przypadku zgłoszenia zwrotu Biletu w kasie Teatru Nabywca jest zobowiązany okazać Bilet i paragon lub potwierdzenie dokonania płatności za Bilet podlegający zwrotowi. Bezzwłocznie po zweryfikowaniu zasadności zwrotu przez pracownika Teatru, Teatr dokona zwrotu zapłaconej ceny w takiej formie w jakiej była dokonana zapłata. W przypadku niezasadnego zgłoszenia zwrotu Nabywca otrzyma w kasie Teatru informację o przyczynach nieuwzględnienia zwrotu.
7. Z zastrzeżeniem §10 ust. 3, w przypadku zgłoszenia zwrotu za pomocą poczty elektronicznej Teatr w terminie 7 dni od otrzymania zgłoszenia:a. zwróci zapłaconą cenę przelewem bankowym na rachunek wskazany w formularzu zwrotu biletu, albob. poinformuje Nabywcę o odmowie zwrotu płatności i jej przyczynach, w formie wiadomości email wysłanej na adres, z którego wysłano zgłoszenie zwrotu.
Teatr ROMA
Bezwzględny w przypadku zwrotów jest również Teatr ROMA, który jasno informuje swoich fanów o tym, że nie ma możliwości ani na zwrot, ani na wymianę biletów.
Czy zakupione bilety można zwrócić lub wymienić na inny termin?
Zgodnie z regulaminem sprzedaży nie ma możliwości zwrotu ani wymiany biletów zakupionych na przedstawienia Teatru Muzycznego Roma.
Teatr Sabat
Ciekawą opcję zwrotów przyjmuje natomiast Teatr Sabat, który swoim klientom oferuje możliwość zwrotu biletów w terminu 14 dni od ich zakupu bez podawania przyczyny. Najpóźniej może się to zadziać na 1 dzień przed spektaklem. Takie podejście bardzo mi się podoba. Najlepiej więc kupować bilet do tego teatru na 2 tygodnie przed widowiskiem i mieć możliwość zwrotu nawet na przeddzień wydarzenia.
Reklamacje i zwroty zakupionych biletów lub usług
Reklamacje dotyczące biletów lub usług sprzedanych Klientowi przez Teatr Sabat rozpatrywane są przez Teatr Sabat w terminie 30 dni.
Klientowi będącemu konsumentem przysługuje prawo odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów z zastrzeżeniem pkt 5 poniżej. Prawo odstąpienia przysługuje Klientowi najpóźniej w przeddzień wystawienia spektaklu, na który Klient zakupił bilety. Prawo odstąpienia nie przysługuje w przypadku wykorzystania zakupionych biletów.
Termin do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od momentu wysłania biletów na adres poczty elektronicznej Klienta. Do zachowania ww. terminu wystarczy wysłanie przed jego upływem oświadczenia o odstąpieniu w formie pisemnej.
Teatr Sabat, w terminie nie późniejszym niż 60 dni od dnia otrzymania oświadczenia od Klienta o odstąpieniu od umowy, zwróci Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności.
Teatr Sabat dokona zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient będący konsumentem chyba, że wyraźnie zgodzi się on na inny sposób zwrotu, który nie będzie się wiązał dla niego z żadnymi kosztami.
Teatr Studio
W Teatrze Studio na zwrot nie ma co liczyć.
10. Zwroty biletów zakupionych za pośrednictwem internetu możliwe są jedynie w przypadku odwołania spektaklu bądź zmiany repertuaru. W takim wypadku prosimy o kontakt telefoniczny +48 505 106 891 lub mailowy: bilety@teatrstudio.pl (w godzinach otwarcia kasy biletowej). Teatr przyjmuje zwroty biletów w nieprzekraczalnym terminie 2 miesięcy od daty planowanego spektaklu jednak nie później niż do końca trwającego sezonu artystycznego, zwyczajowo do dnia 30 czerwca roku kończącego dany sezon.
Teatr Syrena
Podobnie jak wiele innych teatrów również w Syrenie nie będzie nam dane zwrócenie biletów. Ani tych kupionych w kasie teatru, ani tych zakupionych online.
Czy mogę ZWRÓCIĆ kupiony bilet? Czy mogę WYMIENIĆ bilet na inny termin lub spektakl?
Przykro nam, ale Syrena – podobnie jak wiele innych teatrów – nie przyjmuje zwrotów zakupionych biletów i nie wymienia ich.
Teatr WARSawy
Również w przypadku teatru WARSawy nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów.
Zwroty:
1. Nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów, z wyjątkiem biletów zakupionych na spektakle, które zostały odwołane. Za niewykorzystane bilety Kasa Teatru nie zwraca pieniędzy.
2. Nie przyjmujemy zwrotów również w przypadku sprzedaży biletów online, zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy o prawach konsumenta z 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827), nie jest możliwe odstąpienie od umowy oraz zwrot pieniędzy za zakupione bilety.
Teatr Współczesny
Z wyrozumiałością dla widza spotkamy się w Teatrze Współczesnym, który zwrot biletu przyjmie do 1 dnia przed wydarzeniem. Aby dokonać zwrotu należy udać się do kasy teatru.
§3 Zwrot biletów
1. W przypadku nieodbycia się spektaklu z przyczyn leżących po stronie Teatru, Teatr zwraca pieniądze za bilety.
2. Zwroty biletów, w przypadku rezygnacji Użytkownika, mogą nastąpić jedynie w Kasie znajdującej się w siedzibie Teatru, najpóźniej w dniu poprzedzającym spektakl, na który Użytkownik kupił bilet lub bilety.
3. Warunkiem dokonania zwrotu pieniędzy za bilet jest przedstawienie oryginalnego biletu lub biletów wstępu. Jeśli bilety nie zostały wcześniej odebrane w kasie Teatru lub wydrukowane (przy wyborze opcji samodzielnego wydruku), istnieje możliwość zwrotu pieniędzy na konto, po telefonicznym zgłoszeniu rezygnacji w Kasie Teatru.
Teatr XL
W przypadku Teatru XL żadne zwroty i wymiany biletów nie są możliwe, o czym mówi regulamin teatru.
7. Zwrot i wymiana Biletów i Wejściówek
1. Organizator nie przyjmuje zwrotu Biletów lub Wejściówek, dlatego też prosimy o rozważne dokonywanie zakupów. Klientowi zawierającemu umowę w systemie sprzedaży Biletów teatrxl.com, zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 roku) nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny, o którym mowa w art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.
2. Bilety lub Wejściówki zakupione w sposób określony w Regulaminie nie uprawniają do zwrotu pieniędzy z wyjątkiem przypadku odwołania wydarzenia, zmiany daty i miejsca wydarzenia. W przypadku odwołania wydarzenia, zmiany programu, miejsca wydarzenia, terminu rozpoczęcia wydarzenia przez Organizatora, sklep teatrxl.coml dokonuje zwrotu pieniędzy. W celu uzyskania zwrotu pieniędzy za Bilet lub Wejściówkę należy wysłać taką prośbę mailem na adres rezerwacje.tearxl@teatrxl.com. Zwrot pieniędzy za Bilety i Wejściówki zostanie przekazany na rachunek karty kredytowej, która została użyta do zakupu lub, jeśli za Bilety lub Wejściówki zapłacono przelewem, na numer konta bankowego, z którego został wysłany przelew, o ile pisemnie Rezerwujący nie wskaże innego numeru rachunku bankowego.
3. Bilety lub Wejściówki zakupione w sposób określony w Regulaminie nie uprawniają do wymiany na inne wydarzenie z wyjątkiem przypadku odwołania wydarzenia, zmiany daty i miejsca wydarzenia lub wykupienia opcji wymiany, która uprawnia do wymiany Biletów najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. W przypadku odwołania wydarzenia, zmiany programu, miejsca wydarzenia, terminu rozpoczęcia wydarzenia przez Organizatora lub w przypadku wykupienia opcji wymiany i zgłoszenia chęci wymiany Biletów najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, sklep teatrxl.com dokonuje wymiany. W celu wymiany Biletów i Wejściówek należy wysłać taką prośbę mailem na adres rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com. W przypadku, gdy Bilety na inne wybrane wydarzenie są droższe, Użytkownik jest zobowiązany do pokrycia brakującej kwoty. Nowe Bilety zostaną wysłane na adres mailowy podany podczas zakupu, o ile Rezerwujący pisemnie nie wskaże innego adresu mailowego.
4. W razie gdyby Rezerwujący nie mógł skorzystać z Biletu lub Wejściówki a sklep teatrxl.com nie będzie w stanie przyjąć rezygnacji i dokonać zwrotu pieniędzy, sugerujemy przekazanie Biletów i Wejściówek znajomym – wystarczy przesłać otrzymanego maila z Wejściówką tej osobie. W takich sytuacjach sklep teatrxl.com nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.
Teatr Żydowski
Zwrot biletów umożliwia natomiast Teatr Żydowski, gdzie zwrotu dokonacie do 7 dni przed datą spektaklu. Nie jest za to możliwa wymiana biletów.
§ 5. Zwrot biletów na wydarzenia
Bilety zakupione online można zwracać do 7 dni przed datą wydarzenia.
Zwrot płatności za bilety nastąpi niezwłocznie, nie później niż w terminie 1 miesiąca od dnia otrzymania przez Teatr zgłoszenia o chęci dokonania zwrotu biletu, przelewem na rachunek bankowy Kupującego wskazany przez Kupującego
W celu uzyskania zwrotu kupujący jest zobowiązany zgłosić chęć dokonania zwrotu do kas Teatru kasa@teatr-zydowski.art.pl(link sends e-mail) lub Biura Organizacji Widowni, bow@teatr-zydowski.art.pl(link sends e-mail) oraz postępować zgodnie z instrukcjami jej pracowników.
W przypadku odwołanego wydarzenia Teatr przyjmuje zwroty biletów w nieprzekraczalnym terminie 2 miesięcy od daty planowanego wydarzenia, jednak nie później niż do końca trwającego sezonu artystycznego, czyli do dnia 30 czerwca roku kończącego dany sezon.
Teatr nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania przez Klienta błędnych lub nieprawdziwych danych dla dokonania zwrotu biletu.
Teatr nie prowadzi wymiany biletów.
TR Teatr Rozmaitości
Przystępną formę zwrotu oferuje TR Warszawa. Zwrotu dokonamy wygodnie przez internet na 3 dni przed wydarzeniem. Wystarczy wysłać maila, a pieniądze otrzymamy w takiej samej formie, jaką płaciliśmy za bilety.
Zwrot biletów możliwy jest do 72 godzin przed rozpoczęciem spektaklu. W celu dokonania zwrotu, prosimy o przesłanie biletu na adres mailowy kasa@trwarszawa.pl z prośbą o zwrot.
Zwrot pieniędzy odbywa się tą samą formą jaką nastąpiła pierwotna płatność.
Zamiany biletów możemy dokonać najpóźniej dzień przed spektaklem. Prosimy o kontakt pod adresem kasa@trwarszawa.pl z załączeniem biletów oraz prośbą o zamianą na nowy termin.
W sprawie zwrotów zakupionych przez portal Kicket.com oraz eBilet.pl, prosimy o kontakt z tymi bileteriami.
Podoba Ci się moja twórczość?
Zobacz, jak możesz wesprzeć moją stronę!
Comments